Marka İzleme

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka İzleme

MARKA İZLEME

Şimdi Formunu Doldur
Markan İçin İlk Adımı At!

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  Marka İzleme

  Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılan marka tescil başvuruları onaylandıktan sonra markanız, taklit edilemeyeceği anlamına gelmez. Emniyete aldığınız markanız, pazarda kolay bir şekilde taklit edilebilir. Bu nedenle marka izleme (marka takibi) çok önemlidir. Uzmanlarımız markalar arasındaki benzerlik ya da taklit durumunu analiz ederek tarafınıza dönüş sağlar ve itiraz süreci başlatılır. Böylelikle marka takip ile markanızı taklit etmeye çalışan firmaların tescili önlenir.

  Marka Takibi Nasıl Sağlanır?

  Markanızın güvence altına alınması için geç olmadan marka izleme hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Çünkü eğer markanızı taklit eden kişi kendi firmasını tescillemiş ise itiraz gerçekleştirilemez. Fakat taklitçi firma tescil edilmeden itiraz edilirse herhangi bir hukuki prosedüre ya da dava yoluna başvurmadan kolayca itiraz sağlanır. Taklitci firma tescil edilmeden yapılan itiraz daha az zaman ve maliyet gerektirir.

  Profesyonel ekibimiz 15 günlük yayımlanan, yıllık 120.000 adet markayı gözden geçirerek benzer/taklit başvuruları tespit eder ve tarafınıza bildirir. Daha sonra itiraz etmek istediğiniz taklitçi firmalar için itiraz dosyası hazırlanır. Böylelikle hem zaman kaybını önlersiniz hem de markanızı riske atmazsınız.

  Marka izleme sürecinde mutlaka marka vekillerine başvurulmalıdır. Çünkü kanun, bilimsel görüşler ve emsal kararlar kapsamında itiraz dosyası hazırlanması gerekir. Profesyonel marka vekillerimiz en uygun marka izleme ücreti ile binlerce marka arasından sizi taklit eden firmaları bularak markanızı güvence altına alır.

  Marka izleme desteği için 0506 388 42 01 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Tescilsiz marka ile ihracat yapmak oldukça risklidir. İhracat yaptığınız ve büyümeye çalıştığınız bir ülkede başka bir firma sizin markanızı sahiplenerek tescil ettirebilir. Bu durumda markanız tescillenmediğinden dolayı herhangi bir hak sahibi olamazsınız ve ürün-hizmet satışınız sonlandırılır. Fakat yurt dışında marka tescili belgeniz var ise bu durum tamamen sizin lehinize olur. 

  Dünyaya açılırken, markanıza yapılacak; ihlallerinin, haksız rekabetin, taklit ya da benzer markaların türemesini yurtdışı tescil ile engelleyin. Pamir Patent olarak online güvenli ödeme ve en uygun fiyatlarla sizin için markanızı araştırıyor, markanızı oluşabilecek tüm risklere karşı koruyoruz!

  Yurt dışı marka tescilleri iki şekilde yapılabilmektedir;

  1. Tescil alınacak ülkelerin ofislerine tek tek başvuru yapmak.
  2. Madrid Sistemi. (Tek başvuruyla birçok ülkede koruma sağlar.)

  Yurt dışı marka tescilinde profesyonel marka vekillerimiz markanız ile ilgili ön araştırma (yurtdışı marka sorgulama) yaparak en uygun yurtdışı marka tescil fiyatları ile firmanıza, marka hakkı sağlar!

  Yurtdışı marka tescil desteği için 0506 388 42 01 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?