Marka Yenileme

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka Tescil > Marka Yenileme Nasıl Yapılır?

MARKA YENİLEME NASIL YAPILIR

Şimdi Formunu Doldur Marka Sınıflarınız İçin Ücretsiz Araştırma Yapıp Geri Dönüş Sağlayalım.

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  Marka Yenileme

  Marka tescil başvurunuz onaylanırsa, markanız 10 yıl boyunca korunur. 10 yıl sonra marka yenileme işlemine başvurmazsanız markanın tescili düşer. Marka yenilemenin belirli şartları vardır. Bu şartların başında süre zarfı gelmektedir. Marka tescil süreniz dolduktan sonraki 6 ay içerisinde yenileme başvurusu yapılmalıdır. Marka yenileme 6 altı ay içerisinde gerçekleşmezse ve daha sonra yenileme talebinde bulunulursa belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca marka yenileme işleminizi 12 ay içerisinde gerçekleştirmezsiniz markanızının tescili bozulur. 

  Markaların korunma süresi bittiğinde, Türk Patent Enstitüsü çoğunlukla bilgilendirme sağlar (bilgilendirme için yükümlü değildir). Bilgilendirme sonrası marka yenileme işlemine başvurduğunuzu varsayalım. Türk Patent Enstitüsü belgelerinizde veya beyanınızda şüphelendiği bir durumla karşılaşırsa her türlü delili isteyebilir. 

  Marka Yenileme Nasıl Gerçekleştirilir?

  Marka yenileme işlemi; firma sahibinin veya marka vekilinin başvurması ile gerçekleşir. Marka yenilemede talep dilekçesi oluşturulur. Daha sonra yatırılan ücret dekontu ve vekâletname gibi türev belgelerle başvuru talebi tamamlanır.

  Markanızı tescil ettirdiğinizde; logonuzu, isminizi korumaya alırsınız. Başkaları koruma altındaki haklarınızı (isim, logo) kullanamaz. Fakat tescil süreciniz dolduktan sonra marka yenileme işlemini gerçekleştirmezseniz, markanız başka bir firma tarafından tescil edilebilir. Yenileme sürecinde mutlaka marka vekillerine başvurulmalıdır. Çünkü logo değişikliği, adres değişikliği vb. bilgilerin güncellenmesi de gerekir. Profesyonel marka vekillerimiz, firmanızı kendi firması gibi benimseyerek markanızın emniyette kalmasını sağlar.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?