Marka Tescil

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka Tescil > Marka Tescil Fiyatları

MARKA TESCİL FİYATLARI

Şimdi Formunu Doldur
Marka Sınıflarınız İçin Ücretsiz Araştırma
Yapıp Geri Dönüş Sağlayalım.

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  Marka Tescil Fiyatları

  Her ay binlerce marka tescil başvurusu gerçekleşir. Marka tescili, sadece marka tescili başvurusundan ibaret değil. Marka tescil işlemleri birçok aşamadan oluşmaktadır. Ücreti ise işlemlere göre farklılık gösterir. Kısaca başvuruda bulunan firmanın ihtiyacına göre marka tescil fiyatları hesaplanır. 

  Marka tescil ücreti; Türk Patent Enstitüsüne yatırılacak olan harç bedeli, hizmeti sağlayan firmanın servis bedeli ve toplam bedel üzerine eklenecek KDV tutarından ibarettir. Ayrıca ücret hesaplamalarını etkileyen bir husus daha vardır. O da yaptıracağınız farklı türdeki işlemlerdir. Bu işlemler; birden fazla sınıfa başvurmak, devir işlemi yapmak, yapılan başvurunun geri çekilmesi, tescilin yenilenmesi, veraset ve intikal işlemi, rehin işlemi, kısmen ya da tamamen marka hakkından vazgeçme, enstitü kararına itiraz, bölünme, birleşme, ünvan değişikliği, nevi değişikliği, başvuru hatalarının düzeltilmesi, rüçhan hakkından vazgeçme, adres değişikliği, vekil devri gibi işlemlerdir. Tüm bu işlemlerde, marka tescil ücretinin dışında fiyatlandırma yapılır. Bunların haricinde marka tescil başvurusu 1 sene sonra onaylanan markalar, TPE belge bedeli ödemelidir. TPE belge bedeli de marka tescil ücretinin dışında ödenir.

  TPE, marka tescil ücretini her sene günceller. Bu da başvurusu yapılacak işlemin ücretine yansır. Yukarıda bahsettiğimiz işlemler, kolaymış gözükse de pek çok yazışma ve işlem gerektirir. Bu nedenle işlemlerin titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Profesyonel vekillerimiz markanızın, mağdur olmaması için tüm işlemleri titizlikle gerçekleştiriyor. İşlemleriniz hakkında daha fazla bilgi almak için 0506 388 42 01 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?