Marka Yayın Kararına itiraz edin!

En Uygun Fiyat!

Tescil başvurusu yapılan markanın, kurumun almış olduğu kararla red yemesi veya üçüncü kişiler tarafından yapılan itirazın reddedilmesi halinde (markanın hak sahibi aleyhine karar verilmesi neticesinde); marka başvuru sahibi adına, red kararına itiraz edilebilir.

Anasayfa > Marka Yayınına İtiraz

Marka Yayın Kararına itiraz

Marka Yayın Kararına itiraz edin!

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  Marka Yayın Kararına itiraz edin!

  Marka tescil başvuru sonrası incelemeler başlar. Tescil sürecinde bir engel tespit edilirse başvuru reddedilir. Fakat hiçbir engel tespit edilmez ise tecil başvurusu onaylanır ve Kurumun Bülteninde yayınlanır. Resmi Marka Bülteni’ni değerlendiren marka sahipleri ya da vekilleri, gerekçe bildirerek itiraz edebilirler. İtiraz sebeplerinde markanın kopya olması, benzerlik taşıması (benzer aynı mal ve hizmetler), kamu düzenine aykırı olması, genel ahlaka aykırı olması gibi sebepler yatar. İtiraz için 2 ay süre vardır. Marka başvurusunun yayınından itibaren 2 ay boyunca, önceki hak sahiplerinin itirazlarına açık tutulur. 2 aylık süreçte markanın tescil edilmesine itiraz ederek, markanızı koruyabilirsiniz.

  Profesyonel ekibimiz bültende yayınlanan, markaları gözden geçirerek benzer/taklitci firmaları tespit eder ve tarafınıza bildirir. Daha sonra itiraz etmek istediğiniz taklitçi firmalar için itiraz dosyası hazırlanır. Böylelikle hem zaman kaybını önlersiniz hem de markanızı emniyette tutarsınız.

  Marka izleme desteği için 0506 388 42 01 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?