Marka Tescilinde

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka Tescil > TPE Marka Araştırma

TPE MARKA ARAŞTIRMA

Şimdi Formunu Doldur
Marka Sınıflarınız İçin Ücretsiz Araştırma
Yapıp Geri Dönüş Sağlayalım.

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  TPE Marka Araştırma

  Marka araştırma sürecinde firmanın tescile uygunluğu için isim, sınıf gibi araştırmalar yapılır. Bu süreçte firmaya verilecek isim, tescil kadar önemli. Araştırma sürecinde firmaya uygun en yaratıcı isim bulunur. Oluşturulan isim minimum ilk 3 harf kriteri ile başlatılıp, figüratif benzerliğe kadar sorgulanmalıdır. Ayrıca marka araştırma sürecinde ismin anlam ve ses bakımından farklı başvurulara benzeme olasılığına dikkat edilmelidir. Başka firmalarla figüratif ve ses benzerliğiniz varsa tescil başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Marka araştırması yaparken uzman kişilerden destek almanız gerekir. Çünkü mahkeme kararı olan , süresi bitmiş , yenilemesi yapılmış ya da yapılmamış , devredilmiş ve bunun gibi yüzlerce firma vardır.

  Marka tesciliniz sadece firmaya vereceğiniz isimden olumsuz sonuçlanmaz, firmanız için oluşturacağınız logo içinde olumsuz sonuçlanabilir. Çünkü logonuz farklı bir markayı temsil edecek nitelikte olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise başka bir firma logonuz için itiraz edebilir. Markanızın daha sağlıklı ve doğru tescillenmesi için emsal kararlarda incelenmelidir. Bu inceleme ile tescil başvurunuza yakın bir başvurunun enstitü tarafından ne gibi bir karar verildiğini görebilirsiniz.

  Tescil başvuru süresi yaklaşık 8-10 ay sürer. Tüm bu bahsedilenleri dikkate almayıp başvuruyu gerçekleştirirseniz, maddi olarak kayba uğrayabilirsiniz. Oluşacak problemi engellemek için doğru bir marka araştırması yapılmalıdır. Marka araştırması ise uzmanlık ve deneyim isteyen bir işlemdir. Bu nedenle uzman marka vekilleri ile süreci yönetmenizi tavsiye ederiz. Profesyonel ekibimiz marka araştırması başta olmak üzere tüm süreçlerde yanınızda. Daha fazla bilgi almak için 0506 388 42 01 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?