Marka Tescilinde

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka Tescil > TPE Marka Sorgulama

TPE MARKA SORGULAMA

Şimdi Formunu Doldur
Marka Sınıflarınız İçin Ücretsiz Araştırma
Yapıp Geri Dönüş Sağlayalım.

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  TPE Marka Sorgulama

  Marka isminiz sizi rakiplerinizden ayrıştırır ve tüketicinin zihninde belli bir yere konumlandırır. Marka vekillerimiz; hoşunuza giden ismi, patent firmasından sorgular. Daha önce bu isim ile başvuru yapılmadıysa veya başka firmalarla benzerlik yok ise bu isim üzerinden başvuru gerçekleşir. Daha sonra bu isim yayınlanır ve üç ay yayında kalır. Üç aylık süreçte başka firmalardan gelecek itiraz beklenir. Eğer gelmez ise istenilen isim patentlenir. 

  Firmaya isim belirlenirken en çok yapılan hata; var olan, tescillenmiş marka adına ek getirmektir. Örneğin varolan, tescillenmiş “Pamir Patent” markası var. Sizde “Pamirce” isimli bir tescil başvurusunda bulunursanız, başvurunuz ret yer. Tüm bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta; yüzeysel araştırma yapılmayacağıdır. Yüzeysel yapılan araştırmaların başvurusu çoğunlukla olumsuz sonuçlanır. Bu nedenle uzman marka vekillerinden destek almanız gerekir. 

  Marka Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Kimlik bilgileri, adres ve telefon numarası gereklidir. Markanız ortak bir marka ise vekâletname üzerinde bütün ortakların imzası gereklidir. Marka s şahsi ise daha önce marka almış birinin vekâleti ile sadece marka vekâletnamesi doldurulur. Marka başvurusunda eğer logolu ise o logonun bir örneği de dosyaya eklenir.

  Online Marka Sorgulama ekranımız ile ön araştırmanızı yapabilirsiniz. Marka sorgulama işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemde markanızın isim ve sınıf olarak tescile uygun olup olmadığını görürsünüz. Yapmanız gereken tek şey ekrana çıkan formu doldurmak. Daha sonra kolayca online başvuruda bulunabilirsiniz.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 4.3 / 5. Oy sayısı: 6

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?