Marka Çeşitlerinde

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka Tescil > Marka Çeşitleri

MARKA ÇEŞİTLERİ

Şimdi Formunu Doldur
Marka Sınıflarınız İçin Ücretsiz Araştırma
Yapıp Geri Dönüş Sağlayalım.

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  Marka Çeşitleri

  Marka tesciline başvurmadan önce marka çeşitleri incelenmelidir. Sonrasında markanın hangi gruba ait olduğu öğrenilerek başvuru gerçekleşmektedir. 

  Bu gruplar şu şekildedir;

  • Ticaret markaları
  • Hizmet markaları
  • Garanti markaları
  • Ortak Markalar

  Ticaret Markaları: İşletmenin ürettiği veya kazanç sağladığı ürünleri, başka firmaların ürünlerinden ayrıştıran işaretlerdir. Ambalajda kullanılan ticari isimler örnek olarak gösterilebilir. 

  Hizmet Markaları: İşletmenin vermiş olduğu hizmeti, başka işletmelerin hizmetlerinden ayrıştıran işaretlerdir. Bankaların, hastanelerin, reklamcılık, radyo-televizyon yayıncılarının, otellerin, restoranların ve eğlence hizmeti veren firmaların tescil ettikleri isimler, hizmet marka çeşitleri kapsamında koruma altına alınarak, yasal hak sahibi olunur.

  Garanti Markaları: Birçok işletme tarafından o işletmelerin ortak özelliklerini, üretim usullerini, coğrafi menşelerini ve kalitesini garanti etmeye yarayan işaretlerin tümüdür. Garanti markaları; ;belirlenmiş standartları sağlayan bütün işletmeler tarafından kullanılabilir.

  Ortak Markalar: Ticaret, üretim ve hizmet firmalarından oluşan, bir grubun mal veya hizmetlerini diğer işletmelerin, mal veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan işaretlerin tamamı.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?