Marka Tescilinde

En Uygun Fiyat!

Markanız başkaları tarafından kullanılmadan
uzman ekibimiz ile markanızı koruma altına alın

Anasayfa > Marka Tescil > Marka İsimleri ve Marka Tescili

MARKA İSİMLERİ VE MARKA TESCİLİ

Şimdi Formunu Doldur
Marka Sınıflarınız İçin Ücretsiz Araştırma
Yapıp Geri Dönüş Sağlayalım.

  Pamir Patent Marka Tescil Form Resmi

  Marka İsimleri

  Rakiplerden ayrışmanın ilk adımı isimdir. İsim bulmak ve firma üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek oldukça zor. Özellikle farklı sektördeki firmalarınıza farklı isimlendirme yapmak, ticari ünvan yaratma açısından önemli. Bu stratejiyi; “markalaşma stratejisi” olarak da tanımlayabiliriz. Unutulmaması gereken tek nokta akılda kalıcı bir isim bulmak. Akılda kalıcı bir isim müşterilerinizin zihninde daha kolay konumlanır. Tabii ki böyle bir isim bulmak, çok aşamalı ve özgün bir süreçten geçer. Seçtiğiniz isim; markalaşma sürecinde imaj oluşturarak, duygusal vaatler sunar. Peki, doğru marka ismi nasıl bulunur? İsim araştırması yaparken küresel pazar, piyasa ve kültür araştırılmalıdır. Özellikle uluslararası bir şirket oluşturacaksınız daha dikkatli olmalısınız. Çünkü kelime anlamları hatta kültürel anlamlar farklı olabilir. Sizin ülkenizde beyaz olan başka ülkede siyahtır.

  Ticari varlığın oluşması için isim faktörü en büyük etken. Okunması kolay, dikkat çekici, pozitif çağrışım yapan kelimeler tercih edilmelidir. Seçeceğiniz ismin kısa, öz, özgün, akılda kalıcı ve telaffuzu kolay olması gerekir. Tabii ki seçtiğiniz ismin müsaitlik durumuna da bakmanız gerekir. Araştırma sonrası eğer uygunsa marka tescil başvurusu gerçekleşir. 

  Onlarca hatta binlerce yıl varlığınızı sürdürmek için marka olmanız gerekir. Ayrıca , ticari ünvan yaratma gibi bir gaye var ise diğer firmalarınızında ismini doğru seçmelisiniz. Özellikle günümüzde hedef kitle ürün veya hizmet satın almamaktadır yani ürün işlevselliğine bakmamaktadır. Günümüzde duygusal vaat ve imaj satın almaktadırlar. Bu vaatleri ise markanın ismine ve logosuna atfedilir. Örneğin; hedef kitle x isimli markayı satın aldığında kendi daha özgür veya sosyalleşmiş hissedecektir. 

  Sizde Pamir Patent ile en doğru, en kalıcı firma isimlerine sahip olabilirsiniz. Uzman kadromuz; firmanıza en müsait isim araştırmasını yaparak, tüm işlemleri titizlikle gerçekleştirir.

  Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

  Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

  Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

  Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

  İletişime Geç
  1
  Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?