Home Ofis Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? - Pamir Patent

Son Güncelleme: 17 Şubat 2023

Pek çok kişi home ofis kurmak için araştırma sürecine girer. Eğer bir ev ofisi kurmak istiyorsanız ve bu ofisi bir şahıs şirketi olarak kurmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Öncelikle, işletmenizin türünü belirlemek ve gereken lisans veya izinleri edinmek gerekir. Örneğin, bir muhasebe veya avukatlık ofisi açmak için belirli bir lisans veya eğitim gerekir.
Daha sonra, işletmeniz için bir ticaret unvanı veya işletme adı seçmelisiniz. Bu adı, ticaret sicil müdürlüğüne veya ilgili resmi kurumlara bildirmeniz gerekir.
Bir vergi numarası almanız gerekebilir. Bu numara, vergi beyanname ve diğer vergi ile ilgili formları doldururken kullanılır.
Evinizdeki ofisinizi kurarken, ayrıca mali yönetim ve muhasebe işlemlerini yönetmek için bir sistem oluşturmanız ve işletmeniz için bir bütçe oluşturmanız gerekebilir. Bu, işletmenizin ne kadar para harcadığını ve ne kadar para kazandığını takip etmenizi ve işletmenizin finansal durumunu anlamanıza yardımcı olacaktır.
Evinizdeki ofisinizi pazarlama ve müşteri hizmetleri açısından nasıl düzenleyeceğinizi düşünmelisiniz. Örneğin, bir web sitesi oluşturarak işletmenizi tanıtabilir ve müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca, müşterilerinize nasıl hizmet vereceğinizi ve ürünlerinizi nasıl satın alabileceklerini açıkça belirtmelisiniz. Bu, işletmenizin başarısı için önemlidir ve size müşterilerinizle iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır.
Son olarak, bir şahıs şirketi kurmak için bir anlaşma imzalamalı ve bu anlaşmayı noter huzurunda tescil ettirmelisiniz. Bu anlaşma, şirketinizin yönetim şeklini, ortakların haklarını ortaya koyar.

Home Ofis Şahıs Şirketi - Pamir Patent

Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmak İçin Gerekli Belgeler

Home ofis şahıs şirketi kurarken ilk aşamada kullanacağınız belgeler şu şekildedir:

Kimlik fotokopisi
Şirketi kurarken adresini göstereceğiniz evin kira sözleşmesi
2 adet vesikalık resim
İkametgâh belgesi

Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmak İçin Gerekli Belgeler - Pamir Patent

Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmanın Maliyeti

Noterden Muhasebe Vekaleti İçin 150 TL
Vergi Dairesi Sözleşme Damgası 52 TL
İmza Beyannamesi 100 TL
Mali Müşavir Kuruluş Ücreti 600 TL
İki adet vesikalık resim
İkametgah Belgesi

Son zamanlarda, dünyadaki birçok insan home ofis şahıs şirketi kurmakta. Şahıs işletmesi kurmanın kolay olması, maliyetlerin düşmesi gibi sebepler birçok kişinin iş kurarken şahıs girişimciliğine yönelmesine neden olmuştur.

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geç
1
Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?