Son Güncelleme: 22 Aralık 2022

Bir şirketin imajı, kamuya açık kişiliğidir. İnsanların adınızı duyduklarında veya logonuzu gördüklerinde şirketiniz hakkında düşündükleri şeydir. Şirketinizin imajı, insanların ürün ve hizmetlerinizi nasıl algıladığıdır. İnsanların sizden satın alıp almayacağını belirler. Bu nedenle, işletmeniz için olumlu bir imaj yaratmak çok önemlidir.

Bir şirketin imajı, adı ve logosu ile doğrudan ilişkilidir. Adınız, insanların işletmenizi nasıl tanımladığıdır. Bu nedenle, ticari hedeflerinizle uyumlu olması önemlidir. Örneğin, işletmeniz kıyafet satıyorsa, adınızın bir parçası olarak kıyafet kullanmak veya en azından logonuza kıyafet eklemek isteyeceksiniz. İnsanlar bir logoda kıyafet gördüklerinde hemen giyim düşünürler, bu yüzden onu uygun şekilde kullanmak önemlidir.

Yiyecek ve giysi gibi markalı ürünler bir şirket imajı oluşturmaya yardımcı olur. Bu öğeler, insanların işinizi anında düşünmesini sağlama gücüne sahiptir. Ayrıca, üretilmeleri ve dağıtılmaları son derece kolaydır. Markalı ürünleri hızlı bir şekilde seri üretebilir ve bunları çevrimiçi veya perakende satış noktalarında satabilirsiniz. Markalı ürünler, tüketiciler, özellikle de şirketleri için markalı ürünlerde indirim almak isteyen işletme sahipleri arasında sadakat yaratmak için harikadır. Temelinde işiniz için iyi bir marka imajı oluşturmak, bunu yapmanın faydalarını anladıktan sonra kolaydır! Tabii marka imajı oluştururken tüketicinin hafızasına kötü olarak da yerleşebilirsiniz. Bu nedenle iyi imajlara sahip olmak için stratejilerinizi titizlikle yürütmelisiniz. 

İnsanlar bilinçaltında belirli görüntüleri şirketler ve işletmelerle ilişkilendirir. Örneğin, çekim gücü denilince genellikle Turkcell düşünülür. Şirketiniz, müşterilerle etkileşim kurarken hangi görüntüleri yansıtması gerektiğini dikkatlice düşünmelidir. Bu, ürünleriniz için doğru isimleri seçmeyi ve tüm çalışanların müşterilere uygun şekilde davranmasını sağlamayı içerir. Bunu yapmamak, insanların şirketinize karşı olan iyi niyetini baltalayabilir!

Müşterilerle etkileşim kurarken veya ticari materyaller oluştururken her zaman nasıl algılandığınızı düşünmelisiniz. İnsanlar belirli görüntüleri şirketler ve işletmelerle ilişkilendirir, bu yüzden her zaman onlardan haberdar olmalısınız.

Şirketiniz için iyi marka imajları oluşturmak, müşteri sadakati oluşturmaya yardımcı olur ve gıda ve giyim gibi markalı ürünler üretmenin kolay yollarını yaratır! Sonuç olarak, insanlar şirketinizi yansıttığı imajla tanımlar. Bu nedenle yaptığınız her şeyin işletmenize olumlu yansıdığından emin olun!

Bu gönderi ne kadar yararlı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişime Geç
1
Merhaba 👋 size nasıl yardımcı olabilirim?